A Magyarországi Görögök Országos Önkormányzata pályázatot hirdet az 51/2025 (II.26.) MGOÖ határozati számmal létrehozott
A.) Ifjúsági és Idősügyi Alap (IIA) és a
B.) Kulturális Alap (KA)
terhére.
1. Az alapok létrehozásának célja
A.) Ifjúsági és Idősügyi Alap: A fiatalok nemzetiségi és közösségi identitásának erősítése, valamint az idősebb korúakról való gondoskodás, közösségi aktivitásuk elősegítése, életminőségük javítása.
B.) Kulturális Alap: Kulturális kezdeményezések megvalósítása és felkarolása
Mindkét alap a) saját kezdeményezésű projektek megvalósítására, illetve b) főszabály szerint görög nemzetiségi szervezetek projektjeinek támogatására szolgál. Az alapok célja egyben az is, hogy a görög nemzetiségi szervezetek cél szerinti aktivitását tagok és aktivisták bevonásával erősítse.
2. A pályázók köre
1. Görög nemzetiségi települési (vidéki és kerületi) és területi (fővárosi) önkormányzatok
2. Görög nemzetiségi civil szervezetek.
3. Pályázati keretösszeg
A.) Ifjúsági és Idősügyi Alap terhére: 1 200 000 (egymillió kétszázezer) Ft
B.) Kulturális Alap terhére: 1 200 000 (egymillió kétszázezer) Ft
4. A pályázati támogatás összege
Minimum 50 000 (ötvenezer), maximum 100 000 (százezer) Ft vissza nem térítendő támogatás.
5. A pályázati cél megvalósításának időszaka
2025. január 1. – 2025. december 31.
6. Támogatható tevékenységek
A. Ifjúsági és Idősügyi Alap
– a fiatalok nemzetiségi és közösségi identitását erősítő projektek: pl. iskolán kívüli nyelvi foglalkozások, ismeretterjesztő, kulturális, színjátszó és klubfoglalkozások, sportrendezvények, kirándulások, kiállítás-, mozi-, színházlátogatások, táboroztatás
– főleg (de nem kizárólag) az idősebb korúak számára szervezett anyanyelvápoló és egyéb klubfoglalkozások, informatikai és egyéb képzések, közösségi programok, velük készült riportok készítése, az emlékeik írásos rögzítése
– az idős emberek élethelyzetét, életminőségét javító projektek
B. Kulturális Alap
– a görög identitás erősítését szolgáló oktatási, kulturális, közművelődési, kutatási, sport-, hitéleti és egyéb tevékenységek felkarolása
7. A pályázatok benyújtása
A két alap terhére külön-külön is eltérő projekttel és maximum 1-1 pályázattal lehet pályázni.
A pályázatokat 2025. április 15-ig, PÁLYÁZAT (+ az alap rövidítése: IIA vagy KA) tárgyjelöléssel az MGOÖ alábbi e-mail címére kell elektronikusan benyújtani: titkarsag@mgoo.hu. A szervezet hivatalos képviselője által aláírt és hivatalos bélyegzőjével lepecsételt pályázati anyag elektronikus formátuma: pdf. A pályázatok benyújtását az MGOÖ visszaigazolja.
A pályázati anyagnak az alábbiakat kell tartalmaznia:
I.1. A pályázó szervezet neve, székhelye (és ha van elektronikus címe és weboldala)
I.2. A pályázó szervezet bankszámlaszáma
I.3. A pályázó szervezet adószáma
I.4. A pályázó szervezet hivatalos képviselőjének neve és elérhetősége
II.1. A pályázati projekt címe
II.2. A pályázó szervezet tevékenységének bemutatása elsősorban a támogatandó projekttel kapcsolatos eddigi tevékenységek ismertetésével
II.3. A támogatandó projekt megfelelő kifejtése
II.4. A projekttel megszólítandó személyek körének bemutatása
II.5. A projekt hozzávetőleges költségvetése, azon belül a pályázaton elszámolni kívánt kiadás pontos bemutatása az igényelt támogatási összeg megnevezésével (50 000 és 100 000 Ft között)
8. Elszámolható és el nem számolható költségek
A támogatási összegből csak megfelelő, a projektidőszakon belül született pénzügyi bizonylatokkal alátámasztott költségek számolhatók el.
A támogatási összeg nem fordítható a támogatott projekttel közvetlen összefüggésbe nem hozható kiadásokra, mint például a támogatott szervezet általános működési költségei, vagy élelmiszer, szeszesital és dohánytermék.
9. A pályázatok elbírálása
A pályázati támogatásról az MGOÖ közgyűlése dönt az Ifjúsági és idősügyi Alap esetében az Oktatási, Sport- és Ifjúsági Bizottság (OSIB), a Kulturális Alap esetében a Kulturális Bizottság (KuBi) előkészítő javaslata alapján.
A bizottságok a döntési javaslatukat egységes szempontrendszer alapján teszik meg az alábbiak szerint:
– a szervezet eddigi tevékenységének bemutatása: 2 pont
– a projektterv megfelelő kifejtése: 5 pont
– a projekttel megszólítandó személyek körének bemutatása: 2 pont
– a tervezett költségek indokolhatósága: 4 pont
– a pályázat áttekinthetősége: 2 pont
– a projekt hasznosságának, az abban megjelenő koncepció megítélése: 5 pont
Összesen 20 pont.
A döntés-előkészítő bizottsági munka során nem vehet részt az adott pályázó szervezet pályázatának értékelésében az a bizottsági tag, aki abban vezető tisztséget tölt be, valamint a vezető tisztségviselők közvetlen hozzátartozói.
10. A támogatás folyósítása és az elszámolás
Támogatási megállapodás aláírását követően az MGOÖ banki átutalással támogatást nyújt a támogatott szervezet javára. A támogatott szervezet a projektidőszakot követő 8 napon belül szakmai és pénzügyi beszámolóval számol el a támogatási összegről. A felhasználást (pl. fényképpel is) igazoló szakmai beszámoló rövid leírást ad a megvalósított projektről és a támogatási összeg felhasználásáról. A pénzügyi beszámoló része a támogatott szervezet nevére kiállított pénzügyi bizonylatnak, valamint a kifizetést igazoló bizonylatnak a szervezet képviselője által hitelesített másolata.
Önköltséggel elszámolni nem szükséges.
Meg nem valósult, illetve sikertelen elszámolás esetén a támogatási összeg a felszólítástól számított 8 (nyolc) napon belül visszautalandó az MGOÖ számlájára.
11. Nyilvánosság
A támogatott projekt meghirdetésekor a támogatott szervezet feltünteti az MGOÖ nevét a támogatók között.
A pályázatokban feltüntetett projektcímeket, az igényelt és elnyert összegeket az MGOÖ nyilvános adatként kezeli. A pályázati anyagok az MGOÖ hivatalában megtekinthetők.